بیزینس کوچینگ

بیزینس کوچینگ / business coaching

بیزینس کوچینگ امروزه راه حل موثر و مطمئنی برای مدیران پر مشغله محسوب می شود. گاهی پیاده سازی مباحث آموزشی در محیط یک کسب و کار؛ به دلیل وجود مشغله های گوناگون مدیران ممکن نمی باشد. در این حالت مدیران ترجیح می‌دهند به صورت بلند مدت از حضور یک کوچ یا مربی کسب و کار در کنار خود بهره‌مند گردند. این شیوه همکاری به شکل همراهی شانه به شانه و مستمر با شخص مدیر می باشد.

نتایج حاصله در این روش همکاری،  فوق‌ العاده موثر می باشد. بیزینس کوچینگ (business coaching) می تواند مراحل تغییر و رشد را با سرعت بسیار بالاتری پیش ببرد. این یک خدمت تمام عیار و ارزنده است که در بالاترین سطح از خدمات، توسط آقای مهدی معمارنژاد ارائه می شود.

مهارت کنترل احساسات و هیجانات

بسیاری از مدیران کسب و کار از دانش و تجربه کافی در زمینه صنفی خود برخوردار هستند اما گاهی عدم کنترل هیجانات و غلبه احساسات بر ذهن مدیران، دلیل بوجود آمدن بسیاری از مشکلات آنهاست. یک بیزینس کوچ با بررسی و درک شرایط و با نگاهی متفاوت از بیرون، مسائل را رصد کرده و بهترین راهنمایی ها را در اختیار مدیر طرف قرارداد خود می گذارد. این مشورت ها در قالب یک قرارداد کاری به نام بیزینس کوچینگ ارائه می شود. این خدمت ارزنده می تواند از بروز خسارات جبران ناپذیر مثل از دست رفتن یک کارمند عالی یا حتی سقوط یک کسب و کار پیشگیری کند.

بیزینس کوچینگ برای چه مدیرانی مناسب نیست؟

بیزینس کوچینگ یک قرار دو طرفه است. قراری که برای هر دو طرف قرارداد مسئولیت آفرین است. باور اشتباهی که در بعضی از مدیران وجود دارد این است که کوچ تمام مسئولیت های او را به عهده خواهد گرفت. این یک تفکر اشتباه و غیر منطقی است. حقیقت این است که عدم همراهی هر یک از طرفین و عدم پذیرش مسئولیت، باعث بیراهه رفتن پروژه خواهد شد. لذا ما در ابتدای هر قرارداد کاری این نکته مهم را یادآور می شویم که تعهدات کاملا دو طرفه است. همان طور که یک کوچ متعهد به ایجاد تغییرات می شود، صاحب کسب و کار نیز می بایست متعهد به همراهی و فراهم کردن شرایط لازم باشد.

بهترین برنامه ریزی ها توسط کوچ می تواند با عدم تامین مالی به موقع، کم طاقتی و عجول بودن طرف مقابل بی نتیجه باقی بماند. لذا بیزینس کوچینگ برای مدیرانی که آن را خوب درک نکرده اند نه تنها مناسب نیست، بلکه موجب ایجاد درگیری های ذهنی و استرس و نگرانی های مضاعف هم می گردد.

چگونه می توانم از خدمات بیزینس کوچینگ شما استفاده کنم؟

مدیر محترم کسب و کار، با تکمیل فرم زیر تمایل خود را برای استفاده از خدمات بیزینس کوچینگ اعلام بفرمایید.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
بیزینس کوچینگ اهواز